РУ LV EN יד

          

Search the site

>

No 31. augusta Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ir apskatāmi pasaulslavenā mākslinieka Marka Šagāla darbi. Izstādes nosaukums “Marks Šagāls un Bībele. Litogrāfijas” .
“Mākslinieka darbi, kas pastāvīgā ekspozīcijā atrodas “Marka Šagāla mākslas centrā” Vitebskā (Baltkrievijā), Daugavpilī tiek izstādīti INTERREG IIIA projekta „Māksla bez robežām - pārrobežu kultūras industrijas veicināšana M. Šagāla un M. Rotko daiļrades kontekstā” ietvaros,” informē DNMM direktore Ruta Giptere.


“Līdz šim tikai vienreiz Marka Šagāla darbi ir bijuši izstādīti Latvijā - 2002. gadā Rīgā. Šodien tiek atklāta izstāde Daugavpilī, ģeniālā M. Rotko dzimtenē, pilsētā, ar kuru Vitebskai (Baltkrievija) jau daudzus gadus ir aktīva sadarbība kultūras un mākslas jomā”, saka Marka Šagāla Mākslas centra direktore Ludmila Hmeļņicka.


Šī un daudzas citas kultūras un mākslas aktivitātes notiks INTERREG IIIA projekta „Māksla bez robežām - pārrobežu kultūras industrijas veicināšana M. Šagāla un M. Rotko daiļrades kontekstā” ietvaros. Projektu realizē Daugavpils pilsētas dome un Vitebskas pilsētas izpildkomiteja.
„Tiks uzlabota arī kultūras infrastruktūra - veikts remonts M. Šagāla mākslas centra telpās Vitebskā un atjaunots Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja iekšpagalms, restaurēta tā fasāde”, saka projekta vadītāja Daina Krīviņa (Daugavpils domes Pilsētas attīstības departaments).

Daugavpils un Vitebska ir pasaulslavenu mākslinieku Marka Rotko un Marka Šagāla dzimtās pilsētas, projekts veicinās ilgtspējīgu starpinstitucionālo sadarbību un Latvijas un Baltkrievijas iedzīvotāju sabiedriskās aktivitātes kultūras jomā, kā arī popularizēs pārrobežu reģionu starptautiskā mērogā.

Izstāde “Marks Šagāls un Bībele. Litogrāfijas” DNMM (Muzeja ielā 7) būs apskatāma līdz 20. septembrim.

Informāciju sagatavoja:
Harijs Vucins, kompānija „13.STĀVS”


24 February 2020
29 Shevat 5780


Shabbat time

It's left 4 days.

    Light candles
  • 28 February 18:28
    Shabbat ends
  • 29 February 19:48


01 January 1970
10 Nisan 5780
Shabbat Hagadol

Developed by: KosherDev.com


Sinagoga
Cietokšņa iela 38,
Daugavpils, LV-5400
Latvija

Is it kosher? app for IPhone, Android and many more Is it kosher? web app