РУ LV EN יד

          

Поиск по сайту

Pages: <<:1:2:3:4:5:6:7:8:9:10:11:12:13:14:>>
11. aprīlī Daugavpili apmeklēja Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, lai piedalītos atjaunotās sinagogas svinīgā atklāšanā, tiktos ar Daugavpils domes vadību un pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko ģimeni.
Viens no lielākajiem nākotnes projektiem Daugavpilī ir Marka Rotko mākslas un informācijas centrs, ko iecerēts izveidot Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Ar šo projektu tika iepazīstināta gan Valsts prezidente, gan Marka Rotko bērni Keita un Kristofers Rotko, kuri bija ieradušies Daugavpilī ar saviem dzīvesbiedriem un bērniem.

Projekta koordinatore Inga Goldberga pastāstīja, ka ēkas restaurācija notiks divos posmos, paredzēts nomainīt logus un jumtu, atjaunot fasādi, labiekārtot teritoriju un nodrošināt to ar infrastruktūru. Ēkas pirmajā stāvā paredzēts izveidot galerijas un izstāžu zāles, Marka Rotko zāli, mākslinieku darbnīcas, konferenču zāli, arhīva un informācijas telpas. Arī otrajā stāvā tiks veidotas izstāžu zāles. Pagaidām Arsenāla ēku pašvaldība īrē, bet ar laiku plāno pārņemt savā īpašumā. Jau ir izstrādāts skiču projekts, centra darbības koncepcija un projekts iesniegts ES finansējuma saņemšanai. Projekts tiek plaši popularizēts pasaulē. Atbalsta grupas tam ir Itālijā, Anglijā un Dānijā.Šī gada 4.jūlijā aprit 66 gadi, kopš holokausta sākuma nacistiskās Vācijas okupētajā Latvijā. Šis traģiskais notikums ik gadu kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tiek pieminēts, un tas ir kļuvis par Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienu. Vācu okupācijas laikā Latvijā tika noslepkavoti apmēram 85 000 ebreju, 35 000 no tiem – Daugavpilī. Masveida nošaušanas tika rīkotas Poguļankas mežā.4 июля 1941 года, на второй день после вступления немецких войск в Латвию, в городе были сожжены восемь синаног вместе с тысячами евреев. Эта дата вошла в историю как «Хрустальная ночь»01 March 2021
17 5781


Время шабата

Осталось 4 дней.

    Зажигание свечей
  • 05 March 18:40
    Шабат заканчивается
  • 06 March 20:00

Ближайшая дата
Суббота
01 January 1970
14 Нисан 5781
Шабат hаГадоль

Поддержите наш сайт, кликните по ссылкам

Developed by: KosherDev.com


Sinagoga
Cietokšņa iela 38,
Daugavpils, LV-5400
Latvija

Is it kosher? app for IPhone, Android and many more Is it kosher? web app

В память о нашем любимом муже, отце и дедушке
Льве Эльевиче (Хайм Арье-Лейб бен Элья) Бешкине
родился 17 Марта (23 Адара) 1955 года
умер 15 Июня (19 Сивана) 2006 года